Ferie zimowe z filią „Tkacz”

Powiększ obraz

Pierwszego dnia zajęć feryjnych zatytułowanych „Tropem tkaczowych zwierząt”, trzydziestu pięciu uczestników w wieku od 6 do 11 lat wraz z pięcioma wolontariuszkami oraz instruktorami integrowało się poprzez zabawę, tworząc przy tym oryginalne maski, które miały przeistoczyć ich w tytułowe „tkaczowe zwierzęta”. Śmiechom, tańcom i świetnej zabawie nie było końca…

Drugiego dnia odwiedziła nas funkcjonariuszka policji i rozmawiała z dziećmi na bardzo ważny i ciekawy temat – na temat bezpieczeństwa… Następnie uczestnicy przenieśli się na kręgielnię świetnie się przy tym bawiąc.

Trzeciego dnia uczestnicy ferii wzięli udział w interaktywnych zajęciach w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego zatytułowanych „Strategia i ślady zimowe zwierząt”. Następnie wcielili się w rolę ”tkaczowych zwierząt” doskonale się przy tym bawiąc!

 

Kolejny dzień to udział w zajęciach na kręgielni, a następnie wizyta w Skansenie Rzeki Pilicy, gdzie czekało na nas ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Jedzone na świeżym, mroźnym powietrzu, smakowały wybornie…

Atrakcją ostatniego dnia dla uczestników ferii w filii „Tkacz” był wyjazd do Bełchatowa, podczas którego zwiedziliśmy interaktywną wystawę PGE Giganty Mocy.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *